Cascata Four Light Flush Mount (027340-010-FR001)
allegri
(No reviews yet) Write a Review
SKU:
238|027340-010-FR001
Product Overview
Four Light Flush Mount by Allegri from the Cascata collection in Chrome finish
Product Details
collection
Cascata
rooms
Bathroom, Hallway, Bedroom, Closet
number_of_bulbs
4
max_wattage
60.00W
bulb_base
E12 Candelabra
dimmable
Yes
voltage
120.00V
country_of_origin
China
notes
Firenze Clear
material
Plated Steel
crystal
Firenze Clear
safety_listing
cETL
safety_rating
Dry
manufacturer_finish
Chrome
manufacturer_glass
chain
96``
wire
10"
canopy
13"x1"
Type
Bowl Style
Finish
Chrome
Style
Crystal
meta_keywords
Allegri,027340-010-FR001,Four Light Flush Mount,Cascata,Chrome,Flush Mount,Flush Mounts,Crystal
status
A
width_range
13" - 18"
height_range
7" - 12"