Bulbs Light Bulb (BL7E26A19FT120V30)
maxim
(No reviews yet) Write a Review
SKU:
16|BL7E26A19FT120V30
Product Overview
Light Bulb by Maxim from the Bulbs collection
Product Details
collection
Bulbs
max_wattage
7.00W
bulb_type
A19
bulb_base
E26
light_source
LED
light_output
700.00lm
color_temperature
3000K
cri
90
dimmable
Yes
rated_average_life
25000
voltage
120.00V
safety_listing
cETLus
manufacturer_glass
Frosted
spec_sheet
https://www.maximlighting.com/prodspec/BL7E26A19FT120V30
Type
A19
Finish
White
Style
Medium
meta_keywords
Maxim,BL7E26A19FT120V30,Light Bulb,Bulbs,Bulb,Bulbs,Medium
status
A
led
Yes
price_range
light_output_range
600lm-950lm (60W equiv.)