Bulbs Light Bulb (BL4E26G25CLPG120V30)
maxim
(No reviews yet) Write a Review
SKU:
16|BL4E26G25CLPG120V30
Product Overview
Light Bulb by Maxim from the Bulbs collection
Product Details
collection
Bulbs
max_wattage
4.00W
bulb_type
G25
bulb_base
E26 Medium
light_source
LED
light_output
360.00lm
color_temperature
3000K
cri
90
dimmable
Yes
rated_average_life
25000
voltage
120.00V
safety_listing
cETLus
manufacturer_glass
Clear
spec_sheet
https://www.maximlighting.com/prodspec/BL4E26G25CLPG120V30
Type
Globe
Finish
Gold, Champ, Gld Leaf
Style
Medium
meta_keywords
Maxim,BL4E26G25CLPG120V30,Light Bulb,Bulbs,Bulb,Bulbs,Medium
status
A
led
Yes
width_range
6" & Less
height_range
6" & Less
price_range
light_output_range
600lm & less (40W equiv.)