Bretton LED Flush Mount (LFM293A12BK)
SKU:
387|LFM293A12BK
Product Overview
LED Flush Mount by Canarm from the Bretton collection in Black finish
Product Details
collection
Bretton
max_wattage
25.00W
bulb_type
FL Quad 4-Pin
light_output
1600.00lm
cri
90
voltage
120.00V
manufacturer_finish
Black
Type
Cage Style
Finish
Black
Style
Transitional
Shade
White
meta_keywords
Canarm,LFM293A12BK,LED Flush Mount,Bretton,Black,Flush Mount,Flush Mounts,Transitional
width_range
7" - 12"
height_range
6" & Less
price_range
light_output_range
1350lm-2100lm (100W equiv.)