Brahms Five Light Wall Bracket (023421-010-FR001)
allegri
(No reviews yet) Write a Review
SKU:
238|023421-010-FR001
Product Overview
Five Light Wall Bracket by Allegri from the Brahms collection in Chrome finish
Product Details
collection
Brahms
rooms
Living Room, Bedroom, Family Room, Dining Room
extension
10.00in
number_of_bulbs
5
max_wattage
40.00W
bulb_type
Candelabra
bulb_base
E12 Candelabra
dimmable
Yes
voltage
120.00V
country_of_origin
China
notes
Firenze Clear
material
Laser Cut Steel
crystal
Firenze Clear
safety_listing
cETL
safety_rating
Dry
manufacturer_finish
Chrome
manufacturer_glass
wire
12``
mounting_height
10.50"
canopy
5``x7``x0.75``
Type
Multi-Light
Finish
Chrome
Style
Traditional
Shade
Clear Textured
meta_keywords
Allegri,023421-010-FR001,Five Light Wall Bracket,Brahms,Chrome,Wall Sconce,Sconces,Traditional
status
A
width_range
13" - 18"
height_range
13" - 18"