Belluno Three Light Wall Sconce (020521-010-FR001)
allegri
(No reviews yet) Write a Review
SKU:
238|020521-010-FR001
UPC:
Width:
18.00 (in)
Height:
23.00 (in)
Adding to cart… The item has been added
Add to Wish List
Product Overview
Three Light Wall Sconce by Allegri from the Belluno collection in Chrome finish
Product Details
collection
Belluno
rooms
Living Room, Bedroom, Family Room, Dining Room
extension
10.00in
number_of_bulbs
3
max_wattage
40.00W
bulb_base
E12 Candelabra
dimmable
Yes
voltage
120.00V
country_of_origin
China
notes
Firenze Clear
material
Plated Steel
crystal
Firenze Clear
safety_listing
cETL
safety_rating
Dry
manufacturer_finish
Chrome
manufacturer_glass
wire
12``
mounting_height
17.50"
canopy
5``x13``x0.5``
Type
Empire/Basket
Finish
Chrome
Style
Contemporary Modern
width_range
13" - 18"
height_range
19" - 24"