71|3RZHR32RZW
Product Overview
32" Ceiling Fan by Visual Comfort Fan from the Rozzen 32 Hugger collection in Matte White finish
The Rozzen Hugger 32" fan expands the popular Rozzen series with the most petite hugger yet. Damp-rated for indoor or covered outdoor spaces, the pared-down design features streamlined lines and a simple silhouette. Ideal for small footprint spaces or low ceilings, the Rozzen Hugger will lend an understated touch to any space.
blade_finish
Matte White ABS/Matte White ABS
manufacturer_finish
Matte White
Finish
White
width_range
31" - 36"
height_range
7" - 12"
wire
18"