71|3HASM56MBKD
Product Overview
56" Ceiling Fan by Visual Comfort Fan from the Harris Smart 56 LED collection in Midnight Black finish
max_wattage
20.00W
voltage
120.00V
blade_finish
Washed White Oak/Washed White Oak
fan_downrod
4.5"
manufacturer_finish
Midnight Black
spec_sheet
https://www.visualcomfort.com/media/docs/spec_sheet/3/h/ss_3hasm56mbkd.pdf
Finish
Black
width_range
49" - 58"
height_range
7" - 12"
price_range
light_output_range
600lm-950lm (60W equiv.)