Cupola LED Chandelier (700TRSPCPA18TB-LED930120)
visual comfort modern
(No reviews yet) Write a Review
SKU:
182|700TRSPCPA18TB-LED930120
Product Overview
LED Chandelier by Visual Comfort Modern from the Cupola collection in Nightshade Black finish
Product Details
collection
Cupola
designer
Sean Lavin
bulbs_included
Yes
number_of_bulbs
18
max_wattage
77.40W
bulb_base
Integrated
light_source
LED
light_output
6192.00lm
color_temperature
3000K
cri
90
dimmable
Yes
voltage
120.00V
country_of_origin
CN
material
Metal
safety_listing
ETL
safety_rating
Damp
title_24
manufacturer_finish
Nightshade Black
manufacturer_glass
Crystal
wire
144"
canopy
8.5"x48"x1.6"
meta_keywords
Visual Comfort Modern,700TRSPCPA18TB-LED930120,LED Chandelier,Cupola,Nightshade Black,Chandelier
status
A
led
price_range
light_output_range
2100lm & more (150W equiv.)