Aria II LED Wall Lantern (ZA1210-SA-LED)
craftmade
(No reviews yet) Write a Review
SKU:
46|ZA1210-SA-LED
UPC:
Width:
6.00 (in)
Height:
7.75 (in)
Depth:
3.63 (in)
Adding to cart… The item has been added
Add to Wish List
Product Overview
LED Wall Lantern by Craftmade from the Aria II collection in Satin Aluminum finish
Product Details
collection
Aria II
extension
3.63in
bulbs_included
Yes
number_of_bulbs
1
max_wattage
7.00W
bulb_type
LED
bulb_base
Integrated
light_source
LED
color_temperature
4000K
cri
90
dimmable
Yes
voltage
120.00V
country_of_origin
China
material
Glass,Aluminum
safety_listing
cSGSus
safety_rating
Wet
ada
title_24
manufacturer_finish
Satin Aluminum
manufacturer_glass
Clear Seeded
wire
6``
canopy
5.83"x5.83"x0.98"
delivered_lumens
260.00lm
Type
Wall Lanterns
Finish
Pewter, Nickel, Silver
Style
Contemporary Modern
Shade
Clear Seedy
meta_keywords
status
D
width_range
6" & Less
height_range
7" - 12"