Aria II LED Wall Lantern (ZA1200-TB-LED)
craftmade
(No reviews yet) Write a Review
SKU:
46|ZA1200-TB-LED
Product Overview
LED Wall Lantern by Craftmade from the Aria II collection in Textured Black finish
Product Details
collection
Aria II
extension
3.00in
bulbs_included
Yes
number_of_bulbs
1
max_wattage
5.00W
bulb_type
LED
bulb_base
Integrated
light_source
LED
color_temperature
4000K
cri
90
dimmable
Yes
voltage
120.00V
country_of_origin
China
material
Glass,Aluminum
safety_listing
cSGSus
safety_rating
Wet
ada
title_24
manufacturer_finish
Textured Black
manufacturer_glass
Clear Seeded
wire
6``
canopy
5.83"x5.83"x0.98"
delivered_lumens
170.00lm
Type
Wall Sconces
Finish
Black
Style
Contemporary Modern
Shade
Clear Seedy
meta_keywords
status
D
width_range
6" & Less
height_range
6" & Less