Turret LED Chandelier (700TRSPTRT27TB-LED930277)
SKU:
182|700TRSPTRT27TB-LED930277
Product Overview
LED Chandelier by Visual Comfort Modern from the Turret collection in Nightshade Black finish
Product Details
collection
Turret
number_of_bulbs
27
max_wattage
124.20W
light_output
9045.00lm
voltage
277.00V
material
Metal
manufacturer_finish
Nightshade Black
manufacturer_glass
Crystal
wire
144"
canopy
10.2"x48"x1.6"
meta_keywords
Visual Comfort Modern,700TRSPTRT27TB-LED930277,LED Chandelier,Turret,Nightshade Black,Chandelier
status
A
light_output_range
2100lm & more (150W equiv.)