Secret Garden LED Pendant (S2405L-48OH)
Schonbek
(No reviews yet) Write a Review
SKU:
53|S2405L-48OH
Product Overview
LED Pendant by Schonbek from the Secret Garden collection in Antique Silver finish
Product Details
web_enabled
1
collection
Secret Garden
light_source
LED
light_output
1114.00lm
color_temperature
3500K
cri
90
rated_average_life
50000
voltage
120.00V
country_of_origin
UNITED STATES
crystal
Optic Haze Quartz
safety_rating
Damp
manufacturer_finish
Antique Silver
delivered_lumens
780.00lm
Type
Multi-Port/Cascade
Finish
Gold, Champ, Gld Leaf
Style
Contemporary Modern
Shade
Clear
Mount
Cable
meta_keywords
status
A
led
Yes
width_range
37" - 48"
height_range
19" - 24"
price_range
light_output_range
950lm-1350lm (75W equiv.)